Zamek Bożejów
Gra Terenowa

Gra jest przeznaczona dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. W grę można grać samodzielnie bez udziału osób trzecich w dowolnym czasie i terminie. W grę również mogą grać grupy zorganizowane np. wycieczki lub grupy szkolne.

Istnieje możliwość zorganizowania gry z udziałem przewodnika, sędziów, poczęstunkiem i innymi atrakcjami. Gra jest dostępna również w języku niemieckim.

Uczestnik gry posiadając kartę startową i mapę wędruje od punktu do punktu kontrolnego na terenie Zagwiździa. Punkty kontrolne to A - śluza kanału hutniczego, B - odlewnia, C - kościół, D - wzgórze św. Rocha i E - czakram w ogrodzie botanicznym, F - most armatni, G - Kuźnia, H - Sala Muzealna. Gra odbywa się na terenie wsi Zagwiździe na łącznym odcinku 2 kilometrów.

W punktach kontrolnych są tablice informujące o danym miejscu, obiekcie lub osobie. Uczestnik wpisuje w kartę startową odpowiedzi na pytania wynikające z przeczytanego tekstu i zadań terenowych. Po uzupełnieniu wszystkich odpowiedzi, kartę startowa przekazujemy prowadzącemu, który po sprawdzeniu ogłasza wyniki.

Gra przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Wymagane grupy zorganizowane.